Vienna Acoustics Haydn SE Signature - Kolumny Podstawkowe (Para)

Vienna Acoustics Haydn SE Signature to wyjątkowe kolumny podstawkowe klasy High-End, będące współczesną interpretacją jednego z najbardziej kultowych modeli austriackiego producenta. Ręcznie produkowane w Wiedniu, łączą kompaktowe wymiary z zaawansowaną technologią przetworników oraz audiofilską zwrotnicą, oferując niezwykle naturalne, przestrzenne i muzykalne brzmienie. To idealny wybór dla osób, które oczekują jakości dużych zestawów głośnikowych w eleganckiej, kompaktowej obudowie.

Vienna Acoustics
Kolor

Cena

Cena: 10 800,00 zł
Brutto

Ilość:

Vienna Acoustics Haydn SE Signature – referencyjne kolumny podstawkowe klasy High-End

Vienna Acoustics Haydn SE Signature to wyjątkowe kolumny podstawkowe klasy High-End, będące współczesną interpretacją jednego z najbardziej kultowych modeli austriackiego producenta. Ręcznie produkowane w Wiedniu, łączą kompaktowe wymiary z zaawansowaną technologią przetworników oraz audiofilską zwrotnicą, oferując niezwykle naturalne, przestrzenne i muzykalne brzmienie. To idealny wybór dla osób, które oczekują jakości dużych zestawów głośnikowych w eleganckiej, kompaktowej obudowie.

Zaawansowana konstrukcja 2-drożna

Haydn SE Signature wykorzystuje dopracowaną konstrukcję 2-drożną Bass Reflex, obejmującą:

  • 28 mm ręcznie powlekaną jedwabną kopułkę wysokotonową Vienna Acoustics Silk Dome,

  • 152 mm przetwornik średnio-niskotonowy Spider-Cone™ X3P,

  • tylny port Bass Reflex,

  • autorski system optymalizacji basu QB3 (Quasi-Butterworth).

Takie rozwiązanie zapewnia wyjątkową spójność tonalną, szybki bas oraz znakomitą odpowiedź impulsową.

Najważniejsze cechy

  • audiofilskie kolumny podstawkowe klasy High-End,

  • konstrukcja 2-drożna Bass Reflex,

  • ręczna produkcja w Austrii,

  • 28 mm jedwabny tweeter Vienna Acoustics Hand Coated Silk Dome,

  • 152 mm przetwornik Spider-Cone™ X3P,

  • system strojenia basu QB3,

  • zwrotnica Bessel 6 dB / 12 dB,

  • kondensatory MKP o tolerancji 1%,

  • cewki powietrzne i rezystory metalizowane klasy audiofilskiej,

  • magnetycznie mocowane maskownice,

  • wykończenie naturalnym fornirem lub lakierem fortepianowym.

Technologia Spider-Cone™ X3P

Sercem Haydn SE Signature jest autorski przetwornik Spider-Cone™ X3P, którego membrana została opracowana z myślą o maksymalnej sztywności przy zachowaniu bardzo niskiej masy. Dzięki temu głośnik zapewnia szybką odpowiedź impulsową, niski poziom zniekształceń oraz wyjątkowo naturalną reprodukcję wokali i instrumentów.

Połączenie tej technologii z systemem QB3 przekłada się na głęboki, precyzyjny bas, który wykracza poza możliwości typowych monitorów tej wielkości.

Zwrotnica klasy audiofilskiej

Zwrotnica została zbudowana z wysokiej jakości komponentów, takich jak kondensatory MKP o tolerancji 1%, cewki powietrzne oraz rezystory metalizowane o niskiej indukcyjności. Filtry Bessela zapewniają doskonałą zgodność fazową i płynne przejście pomiędzy przetwornikami, co przekłada się na spójny i niezwykle naturalny charakter dźwięku.

Brzmienie

Vienna Acoustics Haydn SE Signature zachwycają kulturą grania i dojrzałością brzmienia.

Ich charakter wyróżnia:

  • szybki i zaskakująco głęboki bas,

  • naturalna, bogata średnica,

  • aksamitne i detaliczne wysokie tony,

  • szeroka oraz głęboka scena dźwiękowa,

  • precyzyjna lokalizacja instrumentów,

  • wysoka dynamika i znakomita mikrodynamika,

  • wyjątkowa muzykalność podczas długich odsłuchów.

Pomimo kompaktowych rozmiarów kolumny potrafią stworzyć dźwięk o dużej skali, znakomicie oddając klimat koncertów, nagrań jazzowych, muzyki klasycznej oraz współczesnych realizacji studyjnych. Recenzenci i użytkownicy szczególnie chwalą ich naturalność oraz przestrzenność.

Idealne do wysokiej klasy elektroniki

Haydn SE Signature doskonale współpracują z elektroniką marek:

  • Hegel,

  • Cambridge Audio,

  • Fezz Audio,

  • Luxman,

  • Accuphase,

  • Audiolab,

  • Musical Fidelity,

  • Rotel,

  • McIntosh.

Najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o powierzchni 12–30 m², ustawione na solidnych podstawkach, z odpowiednim odsunięciem od tylnej ściany, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał tylnego portu Bass Reflex.

Specyfikacja techniczna

Parametr

Wartość

Typ

Kolumny podstawkowe

Konstrukcja

2-drożna Bass Reflex

Tweeter

28 mm Hand Coated Silk Dome

Głośnik średnio-niskotonowy

152 mm Spider-Cone™ X3P

Pasmo przenoszenia

40 Hz – 20 kHz

Skuteczność

88,5 dB

Impedancja

4 Ω

Zalecana moc wzmacniacza

50–180 W

Zwrotnica

Bessel 6 dB / 12 dB

Wymiary (S × W × G)

174 × 361 × 265 mm

Waga

10 kg / szt.

 

Impedancja 4 Ω
System Audio Stereo
Rozmiar Pomieszczenia Odsłuchowego Do 20m2
Rodzaj Kolumn Kolumny Podstawkowe